Organizacja wesela z koordynatorem


Narzeczeni, którzy postanowią przygotować swój ślub i wesele przy jak najmniejszym nakładzie pieniężnym, najprawdopodobniej zdecydują, że zrobią wszystko sami. Ewentualnie poproszą o drobną pomoc czy poradę rodzinę bądź znajomych. Taki koordynator weselny zdaje się być swego rodzaju luksusem. Z jego usług raczej nie korzystają przeciętne osoby, bo robią to przede wszystkim gwiazdy oraz zamożniejsi ludzie, którzy spokojnie mogą sobie pozwolić na taki dodatkowy wydatek. Ale czy aby na pewno? Wbrew powszechnym przekonaniom wynajęcie koordynatora weselnego może być doskonałą decyzją dla każdej pary narzeczonych. Przyda się on nawet tym parom, które nie mają zbyt dużego budżetu. Co zatem leży w zakresie usług przeciętnego koordynatora weselnego i czym w rzeczywistości może się on zająć?

Polecamy: profesjonalna organizacja ślubów i wesel Poznań.

Zakres usług jest w tym przypadku olbrzymi. Tak naprawdę koordynator jest w stanie zaplanować całe przyjęcie weselne od samego początku do samego końca, ale nie to jest najważniejsze, bo warto też zwrócić uwagę na jego niezwykłe znajomości. Skoro to organizacja wesela jest jego pracą, musi on znać się z różnymi dostawcami i poszczególnymi firmami. Jeżeli te relacje pomiędzy koordynatorem a innymi specjalistami są dobre, jest on w stanie załatwić od nich atrakcyjne zniżki i rabaty. Takie układy w dzisiejszych czasach są po prostu niezbędne do zaoszczędzenia pieniędzy. Jeżeli więc para młoda skorzysta z usług koordynatora weselnego, najprawdopodobniej dzięki niemu będzie w stanie wynegocjować wyjątkowo atrakcyjne stawki za poszczególne towary bądź usługi.

Dodatkowym plusem jest oczywiście zminimalizowanie stresu związanego z przygotowywaniem weselnego przyjęcia. Koordynator sam się nim zajmie. To właśnie on odpowie za wynajęcie odpowiedniej sali, zatrudnienie firmy cateringowej czy nawet zamówienie dekoracji. To on wybierze piękne bukiety kwiatowe i pomyśli o dodatkowych atrakcjach dla gości. Para młoda będzie jedynie akceptować lub zmieniać jego wybory, a później podziwiać efekty jego działań.

Zobacz także jak wygląda projektowanie ogrodów Kraków.